V Městském muzeu v Žebráku lze až do konce října navštívit o víkendech výstavu s názvem Domácí umění aneb To jsme doma měli taky. Týká se tématu, kterým se zabýváte dlouhodobě – co na ní lze vidět a jak je koncipována?
P. V.: Na výstavě je k vidění přes 100 předmětů z celkových 1.600, které čítá naše sbírka Domácího umění – to jest toho, kterým si v období budování socialismu v letech 1948–1989 lidé v Československu svépomocně zdobili své domácnosti. Je to tedy výstava menší, než obvykle se spolkem Domácí umění děláme, zato jsme se snažili o co nejpestřejší výběr, aby od každého materiálu byl představen charakteristický nebo výjimečný artefakt a také aby byl fenomén domácího umění představen v jeho šíři.
Největší zastoupení mají předměty vytvořené z korunkových uzávěrů, tedy pivních zátek. V tomto oboru se tvůrci v kreativitě překonávali: tak je na výstavě přibližně 30 děl od známých malých zajíčků s bubínkem, na kterého stačilo vypít pár piv, až k obřímu robotovi, jehož tvůrce musel vypít nejednu basu nápojů. K vidění jsou rovněž předměty z překližky, siluety nahých žen z drátu, ale i drátěné figurky do dětských pokojíčků nebo Švejci do mužských koutů, tapisérie z chemlonu, samorosty a další předměty, jak napovídají i následující fotografie.